Sezóna 1989


Přinesla další úspěchy mladých hráčů. V kategorii žactva se k ostříleným borcům a borkyním J.Markartovi, J.Skulovi, Brančovi, Jelenovi, Hrabálkovi, V.Skulové a sestrám Lehockým postupně přidali i Kania a Petr Matěj. Zvlášť potěšitelné je, že úspěšní z dorosteneckého družstva - Jiří Trkan, Vladimír Skácel, Veronika Skulová a Jana Brlicová začali dobrými výkony na sebe upozorňovat i v turnajích dospělých, zvlášť v oddílových turnajích.

V družstvech dospělých se dařilo zejména Petru Neužilovi, Jiřímu Trkanovi, Vladimíru Skácelovi a Janě Brlicové. I když dobře hráli i starší žáci, vůle po vítězství byla silnou stránkou mladších hráčů. Zvláště pak, když stabilní hráči Pavel Veverka a Michal Lamparter byli na vojně.

I v letošní sezoně se od nás někdo vzdálil. Talentovaná Silvie Vránová snad bude i v nedaleké Belgii šířit slávu našeho tenisu.


Družstva hrála v těchto sestavách:


Dospělí „A” - 3.místo v MS „A”
Jiří Trkan, Vl.Skácel, Boh.Hřebíček, Jan Trkan, Eduard Lehocký, Jar.Plšek, Libor Novotný, S.Stejskalová, V.Minaříková

Dospělí „B” - 4.místo v MS „A”
Petr Neužil, T.Sagher, J.Čermák, Petr Lamparter, Pavel Lamparter, Jana Brlicová, Dagmar Nejezchlebová

Dorost - 2.místo v MP
Jiří Trkan, Vl.Skácel, Jiří Markart, Tomáš Táborský, Jar.Vaško, Ver.Skulová, Jana Brlicová, Katka Moravcová

Žáci „A” - 5.místo KS západ
J.Markvart, J.Skula, Hrabálek, Jelen

Žáci „B” - 4.místo ZS „A”

Postup do nejvyšší soutěže se podařil „A” mužstvu dospělých do Městského přeboru a družstvu dorostu do Krajské soutěže. Zajímavostí bylo, že obě mužstva dospělých hrála soutěž „A” a musela tedy hrát proti sobě v 1.kole. Nejtěsnější vítězství 5:4 rozhodlo o postupu „A” mužstva.


Námi pořádané turnaje:

  • Městský přebor žen
  • Krajský turnaj staršího žactva
  • Celostátní turnaj veteránů - 3 družstva.
                  V individuální soutěži obsadil Pavel Lamparter 6.místo
                  (v kategorii veteránů 55-59 let).

Oddílová družstva 1989 - soutěže:


Letošní sezona byla ve znamení budování přístavby dvou dvorců. Bylo skutečně odpracováno 1200 hodin, přičemž nebyl narušen ani tréninkový proces závodních hráčů a ani rekreanti si nemohli stěžovat, že si nezahráli. Chybí ještě dobudovat jeden tréninkový dvorec, který bude sloužit hlavně pro výcvik nejmladších adeptů. Akce byla zařazena do „Akce Z” v hodnotě díla stavebních prací za 250 000 Kčs. Již letos v létě byl na kurtech zahájen prozatímní provoz.

O zdařilý průběh sezony se zasloužil bývalý výborný hráč Miroslav Chocholatý, který dokázal udržovat 6 dvorců ve vzorném stavu.

Na trenérské práci se podíleli Jan Trkan, Petr a Pavel Lamparter, J.Čermák, J.Moravec, také i otcové Skula, Lehocký, Brlina, Táborský a Vaško. Na podzim se vrátil ze Žabovřesek Jaroslav Prokeš, což bude jistá posila.

Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1989 - dvouhra muži
Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1989 – čtyřhra muži
Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1989 - dvouhra žáci
Tenisový pavouk klubového turnaje BTK 1989 – žákyně

 

Bystrcký tenisový klub rok 2009

 

Bystrcký tenisový klub rok 2009

 

Bystrcký tenisový klub rok 2009

 

Bystrcký tenisový klub rok 1987